16 kwiecień 2021

Wojewoda śląski: szczepienia przyśpieszyły w ostatnich dwóch tygodniach

fot. PAP
951 781 dawek szczepionki przeciw COVID-19 podano do piątku mieszkańcom woj. śląskiego – jednego z najciężej doświadczonych przez pandemię regionów w Polsce. Dwie dawki przyjęło blisko 250 tys. osób.
REKLAMA

"Szczepienia w naszym regionie nabrały dużego przyśpieszenia w ostatnich dwóch tygodniach. Są dni, kiedy jesteśmy w stanie zaszczepić ponad 30 tys. osób na dobę" – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej w Katowicach wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Poinformował, że w poniedziałek w hali widowiskowo-sportowej w Bielsku-Białej zostanie otwarty pilotażowy punkt szczepień powszechnych. Takie punkty są obecnie uruchamiane w całym kraju przy aktywnym współudziale samorządów lokalnych.

"Punkt w Bielsku jest już odebrany przez NFZ i przygotowany. Pierwsze iniekcje odbędą się w poniedziałek. Zakładamy, że 70 takich punktów – mniejszych lub podobnych – będzie w woj. śląskim sukcesywnie uruchamianych. Chciałbym podziękować samorządom, które wyraziły chęć i wolę, i pracują nad tym, żeby takie punkty w miastach i gminach powstawały" – powiedział wojewoda Wieczorek.

Nie wykluczył, że w regionie powstaną także punkty szczepień typu drive-thru, ale na razie – jak zaznaczył – przygotowywane są punkty stacjonarne. Mówił, że w woj. śląskim możliwe jest podawanie nawet 1 mln dawek miesięcznie, ale kluczowe w tym procesie są dostawy preparatu i wola mieszkańców, którzy zdecydują się zaszczepić. W ostatniej dobie w woj. śląskim podano ponad 30 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19. (PAP)

Autorka: Anna Gumułka

lun/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2021-10-02 19:30
miejsce
Spodek, Katowice, Al. Korfantego 35
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-22 20:00
miejsce
Kościół Ewangelicko- Augsburski,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-19 20:00
miejsce
Spodek, Katowice, Al. Korfantego 35
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-22 20:00
miejsce
Klub Królestwo, Katowice, Rondo...
wstęp biletowany