10 wrzesień 2022

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla katowickich seniorów

zdjęcie: Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla katowickich seniorów / fot. nadeslane
fot. nadeslane
W Katowicach, po raz kolejny rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla seniorów. Każdego roku w trosce o zdrowie mieszkańców miasto finansuje szczepionki dla osób 65+. Akcja rozpocznie się 19 września.
REKLAMA

Zdrowie katowiczan jest bezcenne i zawsze będzie dla mnie tematem priorytetowym. Dlatego w tym roku kontynuujemy akcję szczepień przeciw grypie dla katowickich seniorów. Zachęcam starszych mieszkańców do tych szczepień, tym bardziej, że są one bezpłatne. Przed nami sezon grypowy i warto zadbać o swoją odporność – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowice od wielu lat corocznie finansują szczepienia ochronne przeciw grypie dla osób w wieku 65 lat i starszych (w 2022 roku – urodzonych  do dnia 31 grudnia 1957 roku włącznie). W tym roku zapisy do udziału w programie oraz szczepienia w 21 placówkach rozpoczną się 19 września. Przed tą datą nie będzie możliwości zapisania się na szczepienie w ramach tego programu. Udział w nim jest dobrowolny, ale uwarunkowany brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do realizacji szczepienia. Z bezpłatnych szczepień ochronnych mogą skorzystać wyłącznie mieszkańcy Katowic – do przychodni należy zgłosić się z dowodem osobistym. W związku z ograniczoną liczbą zakontraktowanych świadczeń o udziale w akcji szczepień decyduje kolejność zgłoszeń.

Grypa jest ostrą, bardzo zakaźną chorobą układu oddechowego, przebiega z gorączką, kaszlem i ogólnym osłabieniem, jednakże można się przed nią stosunkowo łatwo uchronić. Podstawowym sposobem zabezpieczenia się przed grypą i jej powikłaniami jest szczepienie.

Szczepienia ochronne przeciwko grypie są rekomendowane jako podstawowa metoda profilaktyki zachorowań przez kilkanaście uznanych Towarzystw Naukowych na świecie, w tym Komitet Doradczy ds. Szczepień (ACIP) WHO, Amerykańską Akademię Pediatrii.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Katowice
12°C
wschód słońca: 06:48
zachód słońca: 18:16
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-06 19:30
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 18:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 19:00
miejsce
Teatr Żelazny, Katowice, T.B....
wstęp biletowany