9 wrzesień 2021

Konferencja planistyczna "Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Procedura wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Prawo – Administracja – Biznes

fot. nadesłane
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów organizują pierwszą konferencję planistyczną, która odbędzie się 9 września. Tematem spotkania będzie: "Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Procedura wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Prawo – Administracja – Biznes".
REKLAMA

Konferencja jest skierowana do wszystkich osób, które zajmują się planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym - etapem uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy lub decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Warto wziąć udział w tym wydarzeniu, ponieważ będzie ono przede wszystkim oparte na praktycznych aspektach. Prelegenci to eksperci, którzy na co dzień zajmują się planowaniem przestrzennym. Dr Łukasz Strzępek jest referendarzem w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach, który temat zagospodarowania przestrzennego zgłębia również naukowo. Natomiast dr inż. Aleksandra Tomkiewicz jest naczelnikiem Wydziału Architektury i Budownictwa w Urzędzie Miasta Katowice. To w tym wydziale wydaje się stosunkowo najwięcej takich decyzji w województwie śląskim i to o najbardziej zróżnicowanym stanie faktycznym – tłumaczy dr Aleksandra Makarucha, kierownik Zakładu Prawa i Administracji w Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.

Tematyka spotkania będzie oparta nie tylko na prawie materialnym, czyli ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ale również na zagadnieniach związanych z procedurą administracyjną.

Moderatorem konferencji będzie dr Aleksandra Makarucha oraz mec. Rafał Sołtysik, którzy tematem planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym zajmują się naukowo oraz wykładają przedmioty związane z zakresem konferencji na kierunkach: administracja publiczna oraz prawo w biznesie.

Jesteśmy przekonani, że znajomość przepisów prawa, pokazanie praktycznych elementów złożoności jego stosowania pozwolą na lepsze współdziałanie inwestora z urzędnikiem, współpracy na linii biznesu i administracji – podkreśla dr Aleksandra Makarucha.

Konferencja jest bezpłatna, obowiązują zapisy. Wszystkie informacje są dostępne tutaj.

Współorganizatorem konferencji jest Śląski Związek Gmin i Powiatów, a partnerami Urząd Miasta Katowice, Urząd Miasta Chorzów oraz wydawnictwo C.H.BECK.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2021-11-22 20:00
miejsce
Klub Królestwo, Katowice, Rondo...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 20:00
miejsce
Spodek, Katowice, Al. Korfantego 35
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-03 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany