18 wrzesień 2022

Wystartowały zapisy do 8. edycji biegu. Zdążyć przed rakiem

zdjęcie: Wystartowały zapisy do 8. edycji biegu. Zdążyć przed rakiem / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Zapraszamy do wzięcia udziału w 8 edycji akcji Zdążyć Przed Rakiem. Po dwóch latach przerwy (wydarzenie z uwagi na pandemię odbywało się wirtualnie) wracamy do Parku Zadole w Katowicach! Tym razem poza profilaktyką chorób nowotworowych piersi promujemy profilaktykę chorób nowotworowych gruczołu krokowego u mężczyzn. Działamy RAZEM, bo... PO PIERWSZE PROFILAKTYKA.
REKLAMA
Bieg odbędzie się 1 października br., a wziąć w nim udział może każdy, kto opłaci wpisowe (w całości przeznaczane na cele statutowe fundacji w tym bezpłatne badania profilaktyczne u kobiet i mężczyzn)w wysokości 50 zł i zdecyduje się przebiec lub przespacerować dystans k. 5 km. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy oraz pamiątkowy medal.

Dla dzieci zostanie wyznaczony dystans ok. 300 m - udział dzieci w biegu jest bezpłatny. Młodzi biegacze również mogą liczyć na wspaniały gadżet i medale!
  • ZAPISY DOROŚLI
  • ZmierzymyCzas.pl - pomiar czasu - VIII Bieg Przełajowy „Zdążyć Przed Rakiem"
  • ZAPISY DZIECI
  • ZmierzymyCzas.pl - pomiar czasu - V Dziecięcy "Bieg Dla Naszego Zdrowia" Towarzyszący Biegowi Przełajowemu „Zdążyć Przed Rakiem"

UWAGA: istnieje możliwość zapisania się na wersję wirtualną biegu dla osób nie mogących być z nami stacjonarnie w Parku Zadole w Katowicach, bądź chcących pokonać dystans w innym miejscu.

ZAPISY BIEG WIRTUALNY:
ZmierzymyCzas.pl - pomiar czasu - Akcja "Zdążyć Przed Rakiem" 2022 - WERSJA WIRTUALNA ONLINE

W miasteczku biegowym czeka na Was wiele atrakcji (kawiarnia Zdążyć Przed Rakiem, Strefa Sportu - gdzie można wykręcać kilometry na specjalnych trenażerach rowerowych, Strefa Rehabilitacji i wiele innych..)

Organizatorem wydarzenia, objętego honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy jest FUNDACJA ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM. Współorganizatorami: Radny Miasta Katowice Krzysztof Pieczyński Partnerem medycznym Akcji oraz jej współorganizatorem jest GRUPA MEDYCZNA TOMMED.

Celem Akcji „Zdążyć Przed Rakiem” jest promowanie profilaktycznych badań piersi wśród młodych kobiet – zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na raka piersi wśród pań powyżej 25 roku życia, zachęcenie ich do regularnych badań i zdrowego stylu życia.
Dodatkowo tym razem zwracamy się też do panów.

Rak prostaty jest coraz częściej wykrywaną u mężczyzn chorobą. Powodem jest wydłużające się życie, bo choroby nowotworowe są często wynikiem starzenia się naszego organizmu. Ale jest i inna przyczyna. Mamy do dyspozycji coraz lepsze metody diagnostyczne, dzięki którym rozpoznajemy ten nowotwór nie tylko wcześniej, ale także częściej.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Katowice
12°C
wschód słońca: 06:48
zachód słońca: 18:16
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-06 19:30
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 18:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 19:00
miejsce
Teatr Żelazny, Katowice, T.B....
wstęp biletowany