29 czerwiec 2021

Prezydent wręczył odznaczenia osobom zasłużonym w walce z pandemią

fot. PAP
Prezydent Andrzej Duda wręczył we wtorek odznaczenia osobom zasłużonym w działalności na rzecz zwalczania epidemii wirusa SARS-CoV-2. Polska dziękuje za niezwykłą służbę dla Rzeczypospolitej i dla pacjentów - powiedział.
REKLAMA

"Spotkał mnie zaszczyt, że w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej mogłem państwu podziękować. Polska dziękuje państwu za niezwykłą służbę dla Rzeczypospolitej i dla pacjentów; dla ludzi po prostu w tym niezwykle trudnym czasie" - powiedział we wtorek prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości wręczania odznaczeń osobom zasłużonym w działalności na rzecz zwalczania epidemii wirusa SARS-CoV-2.

"Dziękuję, że chociaż w ten symboliczny Polska może, w imieniu wszystkich jej obywateli, podziękować za to, jacy państwo jesteście i jak traktujecie przyjęte zobowiązania, do tego by służyć drugiemu człowiekowi, by służyć nauce i ją realizować " - dodał.

Jak podkreślił, odznaczeni służyli często z narażeniem zdrowia i życia. "Trudno to sobie wyobrazić tym, którzy nie pełnią takiej służby na co dzień, ale jednak są obok nich tacy, którzy się nie wahają iść do szpitala w najtrudniejszym czasie: naście czy dziesiąt godzin pracować w ubraniu ochronnym, w strasznych warunkach, fizycznych i psychicznych" - zaznaczył Andrzej Duda.

"Z całego serca dziękuję, że się państwo nie cofnęliście, że byliście do ostatniej chwili" - podkreślił. "Mam ogromną nadzieję, że to się wreszcie już kończy. Oby te odznaczenia były pamiątką najtrudniejszego czasu, który już nigdy więcej się nie powtórzy. Tego życzę wszystkim państwu, ale także i sobie" - dodał prezydent.

autor: Mikołaj Małecki

mml/ godl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2021-11-26 20:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 20:00
miejsce
Spodek, Katowice, Al. Korfantego 35
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-03 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 19:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany