13 maj 2022

Minister Maląg na otwarciu rozbudowanego szpitala w Krotoszynie

fot. PAP
Rząd widzi potrzebę wspierania i wzmacniania szpitali powiatowych – nie ich likwidowania – powiedziała w piątek w czasie uroczystości otwarcia rozbudowanej części Szpitala Powiatowego w Krotoszynie (Wielkopolskie) szefowa MRiPS Marlena Maląg.
REKLAMA

W piątek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wzięła udział w otwarciu rozbudowanej części Szpitala Powiatowego w Krotoszynie (Wielkopolskie).

"Jako rząd podejmujemy konkretne działania, dzięki którym nakłady finansowe na ochronę zdrowia wzrastają. Przyjęliśmy ustawę, która gwarantuje, że docelowo nakłady na służbę zdrowia będą na poziomie 7 proc. PKB" – powiedziała minister Maląg. Oceniła, że to "kolejny dobry dzień dla południowej Wielkopolski."

"W tym tygodniu mieliśmy zaszczyt z parlamentarzystami i z wojewodą wielkopolskim uczestniczyć w podpisaniu umów przekazujących środki na szpital w Grębaninie, Ostrowie i Jarocinie, a dziś – w Krotoszynie" – dodała.

"Rząd widzi potrzebę wspierania i wzmacniania szpitali powiatowych – nie ich likwidowania – to są miejsca, które zdały egzamin w czasie pandemii COVID-19, z którą walczyliśmy ponad dwa lata" – podkreśliła szefowa resortu rodziny.(PAP)

szz/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Katowice
8.8°C
wschód słońca: 04:55
zachód słońca: 20:25
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2022-05-17 20:00
miejsce
Miejski Dom Kultury...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-17 20:00
miejsce
Klub Królestwo, Katowice, Rondo...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-19 19:00
miejsce
Teatr Żelazny, Katowice, Armii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-21 19:00
miejsce
Teatr Bez Sceny, Katowice, 3 Maja 11
wstęp biletowany