Przed nami 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE!
Śląski Festiwal Nauki jest członkiem sieci European Science Engagement Association (EUSEA), w ramach której jest promowany. ŚFN został wyróżniony „Złotą różą”, czyli pierwszą nagrodą dla najlepszej akcji marketingowej wśród wydarzeń popularnonaukowych podczas konferencji EUPRIO (European Association of Communication Professionals in Higher Education), triumfował w kategorii zespół w prestiżowym konkursie Popularyzator Nauki 2020 organizowanym przez serwis „Nauka w Polsce” PAP oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a także został laureatem nagrody SuperMarka – Śląskie przyznawanej przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach.Przed nami już szósta edycja regionalnego święta nauki w Katowicach. Cieszę się, że główna przestrzeń festiwalowa znajdzie się ponownie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, ale jestem przekonany, że przyszłością dla tego festiwalu jest wykorzystanie tytułu Europejskiego Miasta Nauki. Popularyzacja nauki, która przecież jest dla każdego, tak jak i ten festiwal to dla nas ważne przesłanie. Festiwal jest dla każdego - dla grup szkolnych, dla rodzin, dla dzieci, dorosłych i seniorów - każdy na festiwalu znajdzie coś dla siebie. Takie wydarzenia są szczególnie ważne dla tych, którzy stoją przed wyborem "co dalej?, jaką wybrać ścieżkę kariery?", ale też dla tych, którzy być może chcą w swoim życiu coś zmienić. Szereg wykładów, warsztatów i przede wszystkim spotkań to wyjątkowe możliwości jakie daje Śląski Festiwal Nauki, który gromadzi ludzi reprezentujących wiele dziedzin w jednym miejscu i czasie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (współgospodarze), a także Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.
Bieżące informacje dotyczące 6. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki
Zapisy na aktywności
Zapisz się na wybrane aktywności festiwalowe, które tego wymagają (wybrane wykłady i warsztaty, które mają ograniczoną liczbę miejsc).
Rejestracja na festiwalowe aktywności wymagające wcześniejszych zapisów jest już aktywna. Wybór jest szeroki, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie!
- Przypominamy – udział jest bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszego zarejestrowania się na wydarzenie i pobrania indywidualnej wejściówki do MCK na 4–5 grudnia: https://6sfn.systemcoffee.pl.
- Ponadto o tej samej porze rusza rejestracja dla grup zorganizowanych i szkół (wejściówki na wydarzenie do MCK 5 grudnia).
- Zobacz, jakie aktywności w ramach 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE przygotowaliśmy: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/aktywnosci.
- Szczegóły dot. wszystkich rodzajów rejestracji znajdziesz na stronie: https://slaskifestiwalnauki.pl/ogloszenie-programu...
- Przyjdź na 6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE w dniach 3–5 grudnia 2022 r.
- Śląski Festiwal Nauki KATOWICE i Expo Festiwali Nauki dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki