1 lipiec 2021

Katowice wracają do gry - zapraszamy na Esportowe Mistrzostwa Katowic

fot. nadesłane
Katowice to od wielu lat miasto, które niczym magnes przyciąga fanów wirtualnej rywalizacji z całego świata. Miejsce, które przez wielu nazywane jest światową stolicą esportu, świątynią gamingu. I choć w 2021 roku w sercu Śląska nie mogliśmy emocjonować  się rywalizacją podczas Intel Extreme Masters, spragnieni komputerowej rywalizacji gracze znajdą w końcu coś dla siebie - już niebawem ruszają Esportowe Mistrzostwa Katowic!
REKLAMA
Turniej skierowany jest do młodzieży, zamieszkującej zarówno Katowice, jak i obszar Metropolii. Grą-areną walki stanie się League of Legends, gdzie młodzi adepci esportu walczyć będą w systemie dwóch na dwóch. Tryb ten nie jest wykorzystywany w rywalizacji profesjonalnej, natomiast w turniejach niższej rangi daje okazję do obserwowania ciekawej, dynamicznej rozgrywki w walce o nagrody. A te są w Esportowych Mistrzostwach Katowic niezwykle zachęcające do walki. W puli znajduje się 1500 złotych, z czego większa część - 800 złotych - czekać będzie na zwycięski duet.

Walkę rozpoczną cztery tury kwalifikacyjne, z których dwie pierwsze ruszają 9 lipca - pierwsza o godzinie 14, druga trzy godziny później. Schemat ten powtórzy się po trzech dniach - 12 lipca walka o awans zainicjowana będzie o tych samych porach. Zmagania finałowe natomiast, w których wezmą udział dwa najlepsze duety z każdej fazy eliminacyjnej, transmitowane będą na żywo 13 lipca, od godziny 14.

Esportowe Mistrzostwa Katowic organizowane są przez Urząd Miasta Katowice i Esports Association. Dodatkowe informacje, w tym odnośnik do zapisów czy transmisji, znaleźć można na stronie: https://polskiesport.pl/esportowe-mistrzostwa-katowic/
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2021-10-02 19:30
miejsce
Spodek, Katowice, Al. Korfantego 35
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-22 20:00
miejsce
Kościół Ewangelicko- Augsburski,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-19 20:00
miejsce
Spodek, Katowice, Al. Korfantego 35
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-22 20:00
miejsce
Klub Królestwo, Katowice, Rondo...
wstęp biletowany