13 wrzesień 2021
patronat medialny

Gol Brodnica i Olimpia 2011 Grudziądz zwycięzcami pierwszych tegorocznych turniejów piłkarskich O Puchar Niepodległości

fot. Łukasz Szalkowski
Gol Brodnica i Olimpia 2011 Grudziądz zwycięzcami pierwszych tegorocznych turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości”. Zawody zorganizowane w sobotę 11 września w Golubiu-Dobrzyniu i Grudziądzu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodych adeptów futbolu, a także towarzyszących im bliskich: rodzin i przyjaciół.
W obu turniejach wzięło udział prawie 450 dziewczynek (roczniki 2010 i młodsze) i chłopców (roczniki 2011 i młodsze). Wydarzeniom towarzyszyły pikniki, na których świetnie bawili się sami uczestnicy, ale także pozostali zgromadzeni goście. O tym, że imprezy okazały się sukcesem świadczyły zadowolone miny uczestników, świetna atmosfera, ale też słowa pochwały, jakie w obu miejscowościach można było usłyszeć od trenerów.

Od pierwszych chwil dało się wyczuć, że uczestniczymy w czymś wyjątkowym, dokładnie zaplanowanym i świetnie zrealizowanym – mówił jeden z nich.


W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu walka o zwycięstwo toczyła się pomiędzy dwoma drużynami Gola Brodnicy. Ostatecznie zwycięzcą został ich pierwszy skład.

Na podium stanął też zespół Gol Chełmża, który wyprzedził najlepszą miejscową drużynę – KS Piłkarza Golub-Dobrzyń. Gospodarze mogli być też zadowoleni z postawy najlepszego bramkarza turnieju – Marcela Karwaszewskiego oraz wygrania klasyfikacji fair-play. Najwięcej goli w pierwszych zawodach z cyklu „O Puchar Niepodległości” zdobył Tymon Rentflejszt ze zwycięskiej drużyny.

W Grudziądzu gospodarze nie byli tak gościnni. Od początku świetnie radzili sobie piłkarze Olimpii 2011, którzy dobrą formę utrzymali do samego końca. Drugie miejsce w turnieju zajęła Jedynka Kartuzy, a podium zamknęła drużyna Wdy Świecie. O tym, że w Grudziądzu nie brakuje świetnych młodych piłkarzy świadczy dobry wynik drugiej miejscowej drużyny. Czwartą pozycję wywalczyła Olimpia 2012.

Nagrodę fair play w tym turnieju przyznano ekipie FA Grudziądz. Najlepszym strzelcem był lider zwycięskiej drużyny Adam Kazanecki, a bramkarzem Aleks Bela z Kartuz.

Turniejom towarzyszyły pełne atrakcji pikniki. Młodzi gracze, ale także pozostali goście, mogli wziąć udział w przygotowanych animacjach, konkursach sprawnościowych lub skorzystać z bogatego zaplecza gastronomicznego. Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość spotkania z najbardziej znanym piłkarskim tiktokerem. Łukasz Chwieduk to także finalista XII edycji „Mam talent”. Fani nie opuszczali go nawet na krok, aby nie przegapić żadnego z prezentowanych przez niego trików. Była również okazja do krótkiej rozmowy czy pamiątkowego zdjęcia.

Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy otrzymali atrakcyjne upominki. Oprócz pucharów zespołom z podium wręczono vouchery na zakup sprzętu sportowego – odpowiednio o wysokości 1000 zł, 700 zł i 500 zł.

Dwie najlepsze drużyny z obu turniejów awansowały do finału, który zaplanowano na 9 października w Białych Błotach. Na nim wartość nagród wzrośnie – w zależności od zajętego miejsca będą to trzy, dwa lub tysiąc złotych. Organizatorem turniejów „O Puchar Niepodległości” jest fundacja Aktywni dla Polski.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2021-11-22 20:00
miejsce
Klub Królestwo, Katowice, Rondo...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 20:00
miejsce
Spodek, Katowice, Al. Korfantego 35
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-03 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany