Akcje honorowego krwiodawstwa pod Galerią Katowicką

fot. nadesłane
Światowa pandemia COVID-19 przeorganizowała plany nie tylko indywidualnych osób i przedsiębiorstw, ale również szpitali. W lokalnych lecznicach na odwołane w marcu oraz kwietniu zabiegi czekały setki ciężko chorych pacjentów. Teraz, w związku z ich wznowieniem, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o pomoc i oddawanie krwi. Cenny dar przekazać można m.in. 19, 20 i 21 maja pod Galerią Katowicką.
Koronawirus
śląskie
7590
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Na powrót do normalności czekają wszyscy, choć niektórzy ze szczególnym zniecierpliwieniem i obawami – są nimi osoby przebywające w miejscowych szpitalach, które od kilku miesięcy oczekują na kontynowanie leczenia. Aby było to w pełni możliwe, konieczne jest zapewnienie placówkom medycznym zapasów krwi, niezbędnych do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych i operacji. Wedle statystyk dostępnych na oficjalnej stronie RCKiK w Katowicach obecnie najbardziej potrzeba grup: A Rh+, A Rh-, AB Rh-, 0 Rh+ oraz 0 Rh-.

Serdecznie zachęcam do aktywnego uczestnictwa w naszych akcjach krwiodawstwa, a tym samym wsparcia pacjentów śląskich szpitali i klinik. Pamiętajmy, że krew potrzebna jest każdego dnia i nie zmieni tego żadna epidemia. Jeden z naszych mobilnych punktów poboru znajduje się w strategicznym punkcie miasta – na placu przy Galerii Katowickiej, gdzie będziemy na Państwa czekać przez kilka najbliższych dni – informuje Aleksandra Dyląg z RCKiK w Katowicach

Jak aktualnie przebiegają akcje honorowego krwiodawstwa pod Galerią Katowicką? Pobory prowadzone są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom oraz medykom. Najpierw prowadzony jest wstępny wywiad, podczas którego potencjalny krwiodawca wypełnia ankietę, dezynfekuje ręce oraz ma mierzoną temperaturę. Później następuje rejestracja i drugi etap kwalifikacji - odbywający się na dotychczasowych zasadach.

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa krew mogą oddać honorowi dawcy, którzy: w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywali za granicą, nie mają objawów infekcji, ich temperatura ciała nie przekracza 37.3°C, nie są objęci kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie mieli kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

W tym miesiącu pod Galerią Katowicką planowane są jeszcze trzy akcje krwiodawstwa. Najbliższa odbędzie się we wtorek, 19 maja, w godz. 8:00-15:00, a kolejne w środę i czwartek w godz. 10:00-15:00. Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest na: https://rckik-katowice.pl/kalendarium.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
7590
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2020-10-11 17:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-22 19:00
miejsce
Filharmonia Śląska, Katowice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-08 15:00
miejsce
Filharmonia Śląska, Katowice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 16:00
miejsce
Filharmonia Śląska, Katowice, ul....
wstęp biletowany