1 lipiec 2021

Zaproszenie na charytatywny koncert z udziałem chorwackiego zespołu pieśni i tańca

Tomasz Zakrzewski /CC BY-SA 2.5/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/
Dziś o godzinie 19:00 w sali koncertowej Miasta Ogrodów wystąpią Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” i Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Chorwacji Lado. Porywająca muzyka na żywo, piękny taniec i olśniewające kostiumy. Dwa znakomite zespoły folklorystyczne na jednej scenie Miasta Ogrodów.
REKLAMA
Widowisko w wykonaniu  Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Chorwacji LADO przedstawi nam bogate regionalne tradycje muzyczne i choreograficzne Chorwacji.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na renowację zabytków Zagrzebia uszkodzonych podczas trzęsienia ziemi w 2020 r.

Zespół LADO powstał w 1949 roku w Zagrzebiu. Jego celem jest artystyczna interpretacja i prezentacja publiczności najpiękniejszych przykładów bogatej tradycji chorwackiej muzyki i tańca.

Podczas koncertu 30 czerwca wykonywane zostaną utwory ukazujące różnorodność regionalnych tradycji muzycznych Chorwacji. W muzyce, choreografii i strojach ludowych widzowie odnajdą wpływy śródziemnomorskie, bałkańskie oraz alpejskie. Całości widowiska dopełnią autentyczne, stuletnie chorwackie stroje narodowe. W programie koncertu znajdą się również współczesne dzieła muzyczne i choreograficzne oparte na tradycyjnych motywach i elementach.

Wieczór otworzy występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, będącego niezaprzeczalnie ambasadorem polskiej kultury.

Jeden z najbardziej uznanych polskich zespołów pieśni i tańca zaprezentuje publiczności najwybitniejsze utwory i układy taneczne polskiego folkloru. Oba zespoły łączy wspólna misja krzewienia kultury regionalnej, a także kilkuletnia współpraca w ramach zrealizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca Śląsk projektu edukacyjno-artystycznego "Helokanie południa".

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie Miasta Ogrodów (interticket.pl), w systemie kupbilecik.pl oraz przed koncertem (w miarę dostępności miejsc). Rezerwacje: bilety@miasto-ogrodow.eu lub 32 609 03 32.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2021-10-02 19:30
miejsce
Spodek, Katowice, Al. Korfantego 35
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-22 20:00
miejsce
Kościół Ewangelicko- Augsburski,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-19 20:00
miejsce
Spodek, Katowice, Al. Korfantego 35
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-22 20:00
miejsce
Klub Królestwo, Katowice, Rondo...
wstęp biletowany