4 lipiec 2022

Zarzuty dla 43 osób ws. oszustw przy unijnych projektach aktywizacji zawodowej

zdjęcie: Zarzuty dla 43 osób ws. oszustw przy unijnych projektach aktywizacji zawodowej / fot. PAP
fot. PAP
Łącznie 43 osoby usłyszały dotąd zarzuty w prowadzonym przez CBA śledztwie dotyczącym oszustw i wyłudzania środków przy unijnych projektach aktywizacji zawodowej – podało w poniedziałek CBA. Badanych jest 26 projektów o łącznej wartości ponad 46 mln zł.
REKLAMA

Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w sprawie zatrzymano ostatnio kolejne dwie osoby.

Śledztwo dotyczące szeregu oszustw oraz wyłudzenia środków z funduszy Unii Europejskiej, przeznaczonych na przeprowadzenie projektów aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, prowadzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach katowicka delegatura CBA.

Ogółem w zainteresowaniu prokuratury pozostaje 26 takich projektów, o łącznej wartości przekraczającej 46 mln zł, realizowanych przez 18 podmiotów.

„Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali dwie mieszkanki Bielska-Białej biorące udział w tym procederze. Wobec zatrzymanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze” – podało biuro prasowe CBA.

Jak zaznaczyli przedstawiciele Biura, zatrzymania te są kolejnym już etapem wielowątkowego i złożonego postępowania przygotowawczego. Dotychczas zarzuty usłyszały w nim 43 osoby. W ocenie śledczych postępowanie jest rozwojowe i planowane są dalsze zatrzymania. (PAP)

autor: Mateusz Babak

mtb/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Katowice
10.2°C
wschód słońca: 06:48
zachód słońca: 18:16
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-06 19:30
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 18:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 19:00
miejsce
Teatr Żelazny, Katowice, T.B....
wstęp biletowany