28 wrzesień 2023

Trwa ewakuacja centrum medycznego, w którym doszło do śmiertelnej strzelaniny

zdjęcie: Trwa ewakuacja centrum medycznego, w którym doszło do śmiertelnej strzelaniny / fot. PAP
fot. PAP
Trwa ewakuacja centrum medycznego MC Erasmus w Rotterdamie, gdzie doszło w czwartek do strzelaniny, w której zginęło kilka osób - przekazała holenderska policja. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie ma kolejnych ofiar.
REKLAMA

Policja otrzymała po południu zgłoszenie o strzelaninie w centrum medycznym MC Erasmus oraz w domu przy ulicy Heiman Dullaertplein. Zatrzymano 32-letniego mężczyznę, który zdaniem policji jest sprawcą obu strzelanin.

Komunikat policji mówi o "licznych ofiarach śmiertelnych" a także o tym, że "wyklucza udział drugiego strzelca".

Jak informuje portal NOS, powołując się na rotterdamską policję, w centrum medycznym MC Erasmus, gdzie aresztowano podejrzanego mężczyznę, znaleziono broń. Trwa ewakuacja personelu. Funkcjonariusze sprawdzają, że w środku nie ma więcej ofiar.

Stacja RTV Rijnmond informuje, że ze względu na ewakuację oraz rozmieszczenie policji i straży pożarnej centrum Rotterdamu jest zakorkowane. Poza tym przy szpitalu nie zatrzymuje się metro.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ adj/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Katowice
-2.5°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:41
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Teatr Bez Sceny, Katowice, 3 Maja 11
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 09:00
miejsce
Szkoła Podstawowa nr 11 z...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-09 16:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany