30 wrzesień 2022

Pacjent groził nożem personelowi szpitala; policjanci użyli tasera, by go obezwładnić

zdjęcie: Pacjent groził nożem personelowi szpitala; policjanci użyli tasera, by go obezwładnić / fot. PAP
fot. PAP
Wezwani na interwencję do jednego ze szpitali sosnowieccy policjanci musieli użyć tasera, by obezwładnić pacjenta grożącego nożem personelowi. Mundurowi wcześniej wezwali go do odrzucenia narzędzia, jednak ten nie podporządkował się poleceniom funkcjonariuszy.
REKLAMA

Jak podała w piątek sosnowiecka komenda, o interwencję poprosili medycy z jednego z oddziałów, gdzie jeden z pacjentów stał się agresywny i groził im, używając noża.

„Kiedy policjanci przybyli na miejsce, furiat nie reagował na ich polecenia. Ponieważ sytuacja była bardzo dynamiczna, a 33-latek mógł zagrażać zarówno sobie, personelowi, jak i pozostałym pacjentom, mundurowi zdecydowali o użyciu tasera” - relacjonuje policja.

Po obezwładnieniu mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzom, którzy podjęli decyzję o umieszczeniu go na oddziale psychiatrycznym na obserwację. Jeśli w toku prowadzonego postępowania biegły zdecyduje, że mężczyzna był poczytalny w chwili zdarzenia, za kierowanie pod adresem personelu medycznego gróźb z użyciem niebezpiecznego narzędzia może mu grozić do dwóch lat więzienia. (PAP)

kon/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Katowice
-1.4°C
wschód słońca: 07:15
zachód słońca: 16:40
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2023-02-04 10:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-04 12:30
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-04 15:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-04 16:00
miejsce
Teatr Żelazny, Katowice, T.B....
wstęp biletowany