5 maj 2022

Nurkowie odnaleźli ciało zaginionego 25-letniego kajakarza

fot. PAP
W Jeziorze Międzybrodzkim odnalezione zostało w czwartek po południu ciało 25-letniego kajakarza, porwanego w poniedziałek wieczorem przez silny nurt wody – poinformowała PAP rzecznik policji w Żywcu asp. szt. Mirosława Piątek.
REKLAMA

"Ciało znajdowało się około 150 metrów od zapory w Tresnej i około 15 metrów od brzegu akwenu" – powiedziała w rozmowie z PAP Mirosława Piątek.

Służby kryzysowe wojewody śląskiego i policja informowały we wtorek, że do wypadku doszło dzień wcześniej po godzinie 22. 25-latek i jego o rok młodszy kolega, płynęli w kierunku zapory w Tresnej. W pewnym momencie kajak wywrócił się. Mógł się do tego przyczynić zrzut wody z zapory i włączone turbiny, co wytworzyło silny nurt. Młodszy z mężczyzn zdołał dopłynąć do brzegu; starszy – nie.

W poszukiwaniach zaginionego uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów i strażaków. Byli wśród nich nurkowie ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego w Bytomiu. Ratownicy dysponowali m.in. sonarem.

Mirosława Piątek podała, że policjanci pod nadzorem prokuratury w Żywcu wyjaśniają okoliczności wypadku.

Obaj kajakarze to mieszkańcy powiatu żywieckiego. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ mab/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Katowice
8.8°C
wschód słońca: 04:55
zachód słońca: 20:25
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2022-05-17 20:00
miejsce
Miejski Dom Kultury...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-17 20:00
miejsce
Klub Królestwo, Katowice, Rondo...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-19 19:00
miejsce
Teatr Żelazny, Katowice, Armii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-21 19:00
miejsce
Filharmonia Śląska, Katowice, ul....
wstęp biletowany