3 sierpień 2020

Już w najbliższą środę „77 Tour de Pologne" w Katowicach - zmiana organizacji ruchu

fot. KMP w Katowicach
Już 5 sierpnia Katowice na kilka godzin staną się miastem światowego kolarstwa. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. Policjanci w radiowozach i na motorach poprowadzą peleton i zabezpieczą trasę przejazdu. W związku z organizacją wyścigu „77 Tour de Pologne" informujemy mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym i w parkowaniu pojazdów.
Koronawirus
śląskie
22191
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci apelują o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać aby dzieci nie wybiegły na jezdnię Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenia przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.

  • 4.00 Zmiana organizacji ruchu i zostanie zamknięta Al. Korfantego od ronda Ziętka włącznie z pętlą Słoneczną
  • 16.00 pełne zamknięcie ulic trasy wyścigu „77 Tour de Pologne”.
  • Około 16.50 rozpoczęcie I etapu wyścigu kolarskiego „77 Tour de Pologne UCI World Tour 2020”, którego część odbywać się będzie na terenie miasta Katowice. Trasa przejazdu przebiegać będzie przez teren Katowic w pierwszej części ulicami: (wjazd z Sosnowca) Milowicka, Strzelców Bytomskich, wjazd na terem miasta Siemianowice Śląskie. W drugiej części ulicami Telewizyjna, Aleja Korfantego, Olimpijska, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dydy-Gracza, Graniczna, Pułaskiego, Trzech Stawów, Francuska, Damrota, Powstańców, Francuska, Jagiellońska, Plac Miarki, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowska, Sądowa, Plac Wolności, Sokolska, Piotra Skargi, Aleja Korfantego (tzw. runda).
  • 19.00 Stopniowe otwieranie ulic i przywracanie ruchu.

Szczegółowe informacje oraz mapa z zaznaczoną trasą przejazdu zostały opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta Katowice w zakładce: „77 Tour de Pologne”

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
22191
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2020-11-27 19:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-27 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-28 17:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-01 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany