24 październik 2019

Były prezes Parku Śląskiego zatrzymany w związku z zarzutem korupcyjnym

Policja śląska prowadzi śledztwo przeciwko Krzysztofowi O., w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej, w związku z pełnieniem funkcji publicznej w spółce WPKiW.
Koronawirus
śląskie
534
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach, prok. Martwa Zawada-Dybek, przekazał informację, że były prezes został zatrzymany 17 października. Przedstawiony mu został zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 100 tyś zł.

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka to miejski park znajdujący się na pograniczu Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Katowic, zajmujący powierzchnię ponad 620 ha. Jest to największe tego rodzaju miejsce w Polsce. W jego granicach znajdują się m.in. Śląskie Wesołe Miasteczko, Śląski Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, czy Planetarium Śląskie. Zarządza nim spółka akcyjna, działająca pod nazwą Parku.

Jak donosi RMF FM, w maju br. jeden z menedżerów tej samej spółki, Marek P., został zatrzymany z tym samym zarzutem, który obecnie usłyszał jej prezes.

- „Mężczyźnie zarzucono wówczas powoływanie się na wpływy w zarządzie spółki w celu zawarcia korzystnej umowy dla jednego z przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na tereni Parku Śląskiego” – wyjaśniła policjantka, cytowana przez RMF FM.


Opracowanie:
Paulina Karpińska / Twoje-Miasto.pl


Źródło:
RMF FM

Więcej: rmf24.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
534
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2020-06-19 19:00
miejsce
Kościół Ewangelicko- Augsburski,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 17:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-22 19:00
miejsce
Filharmonia Śląska, Katowice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-08 15:00
miejsce
Filharmonia Śląska, Katowice, ul....
wstęp biletowany