8 wrzesień 2021

Darmowy transport publiczny dla uczestników Industriady

fot. PAP
Uczestnicy Industriady – Święta Zabytków Techniki, które odbędzie się w najbliższą sobotę w 25 miejscowościach woj. śląskiego – będą mogli korzystać z bezpłatnego transportu publicznego, organizowanego przez Koleje Śląskie i Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM).
REKLAMA

Organizatorzy transportu zbiorowego, którzy są partnerami Industriady, podczas festiwalu zapewniają uczestnikom przejazdy pociągami, autobusami, tramwajami i trolejbusami.

ZTM został partnerem Święta Zabytków Techniki już po raz trzeci. Jak poinformował w środę rzecznik Zarządu Michał Wawrzaszek, z tej okazji przygotowano specjalny kupon, który uprawnia do bezpłatnego przejazdu. Wystarczy go wydrukować lub pobrać na telefon.

W dniu Industriady jej uczestnicy będą mogli, od 8 do 22, skorzystać bezpłatnie z 400 linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych, tworzących siatkę 10 tys. połączeń, które obsłużą ponad 6000 przystanków.

„Wybierając bezpłatny transport ZTM będzie można sprawnie docierać niemal pod same drzwi obiektów Szlaku Zabytków Techniki. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny kupon, który jest gotowy do pobrania z oficjalnej strony Festiwalu w zakładce +Transport+" - poinformował Wawrzaszek.

Pojazdami komunikacji zbiorowej będzie można dotrzeć do wszystkich obiektów biorących udział w Industriadzie, które leżą na obszarze obsługiwanhm przez ZTM. Organizator komunikacji miejskiej przygotował „transportową ściągę“, czyli wykaz linii, które obsługują przystanki znajdujące się najbliżej danego obiektu. Podczas planowania podróży można też korzystać ze strony internetowej rj.metropoliaztm.pl, gdzie znajdują się najaktualniejsze rozkłady jazdy i komunikaty.

Na tegoroczną Industriadę złożą się 283 wydarzenia w 33 obiektach znajdujących się w 25 miejscowościach. 92 spośród nich będą adresowane do rodzin z dziećmi, 20 – do pasjonatów techniki, a 171 to gry i zagadki dla poszukiwaczy przygód. Tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się pod hasłem "Technika. To Was zaskoczy!". Industriada promuje bogate dziedzictwo przemysłowe regionu i zgromadzone na szlaku liczne zabytki architektury przemysłowej. Święto zainauguruje oficjalnie 11 września w południe w Czerwionce-Leszczynach koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w otoczeniu tradycyjnej śląskiej zabudowy – familoków.

"Hitami Industriady" będą – według organizatorów – m.in. interaktywny spektakl popularno-naukowy pt. "Muzyka plus Matematyka" w kompleksie Sztygarka w Chorzowie, projekcja multimedialna "Panteon" w Muzeum Śląskim w Katowicach, pokaz laserów przestrzennych i koncert na harfie laserowej w Kolonii Robotniczej Ficinus w Rudzie Śląskiej, a także spektakl taneczno-akrobatyczny "Prometeusz" w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Industriada zakończy się o godz. 19 w oddanej w tym roku do użytku Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2021-11-22 20:00
miejsce
Klub Królestwo, Katowice, Rondo...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 20:00
miejsce
Spodek, Katowice, Al. Korfantego 35
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-03 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany