Katowicka Szkoła Podstawowa nr 36 będzie miała nowe boisko

zdjęcie: Katowicka Szkoła Podstawowa nr 36 będzie miała nowe boisko / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Rozpoczęła się przebudowa wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 36 w Koszutce. To kolejna inwestycja w Katowicach w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców. Wartość realizowanych robót to prawie 2 mln zł.
REKLAMA

W Katowicach mocno stawiamy na rozwój infrastruktury sportowej dla mieszkańców. We wrześniu uruchomiliśmy Basen Zadole, a w ubiegłym miesiącu kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Katowiczanie, chętnie korzystają również z licznych obiektów przyszkolnych, które eksploatowane są praktycznie przez cały rok. Dlatego taką infrastrukturę również modernizujemy i rozbudowujemy - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W ostatnich latach wyremontowaliśmy obiekty, w tym część basenową, przy Zespole Szkół i Placówek nr 1 na os. Paderewskiego czy wybudowaliśmy za 9,5 mln zł nową halę sportową przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Maczka. Rozpoczęła się również warta ponad 23 mln zł przebudowa Szkoły Podstawowej nr 21 w Podlesiu, która obejmuje budowę hali sportowej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy tej placówce – dodaje prezydent

W ramach inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 36 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy ul. Iłłakowiczówny 13 przebudowane zostanie boisko wielofunkcyjne, wymieniona instalacja deszczowa i odwodnienie liniowe. Znajdująca się przy boisku skarpa zostanie umocniona i przebudowana, podobnie jak prowadzące na boisko schody. Na samej płycie boiska przewiduje się wydzielenie: pełnowymiarowych placów do gry w koszykówkę i siatkówkę/tenisa ziemnego z wykorzystaniem słupków umożliwiających zmianę wysokości siatki, dwóch boisk do piłki ręcznej z możliwością korzystania jako jedno boisko do piłki nożnej, trzytorowej bieżni o długości 60 m oraz nabiegu do skoków w dal. Boiska zostaną wyposażone w elementy takie jak bramki, kosze itp. oraz wymienione zostaną piłkochwyty.


Boisko przy SP 36 zostało oddane do użytku w 1998 r. i od tego czasu korzystały z niego zapewne tysiące katowiczan – przypomina Beata Lenart, zastępca dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Katowicach. To właśnie CUW odpowiada za inwestycję z ramienia miasta.

Stąd decyzja, by dokonać jego całkowitej przebudowy, tak by mieszkańcy mogli korzystać z bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury przez kolejne lata – dodaje dyrektor.


Za realizację zadania odpowiada firma PHU „Gawlik” Paweł Gawlik ze Skidzinia. To oferta tej firmy okazała się najkorzystniejsza, w ogłoszonym w czerwcu br. przetargu na realizację inwestycji. Wartość podpisanej we wrześniu umowy wynosi prawie 2 mln zł. Termin zakończenia prac to IV kwartał przyszłego roku.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Katowice
2.3°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 15:47
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2022-11-27 19:00
miejsce
Katowice Miasto Ogrodów Instytucja...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-28 19:00
miejsce
Klub Królestwo, Katowice, Rondo...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-29 19:00
miejsce
Klub Królestwo, Katowice, Rondo...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Scena54 by FEIIM, Katowice, ul....
wstęp biletowany