23 marzec 2020

Gowin: potrzebne będzie wprowadzenie restrykcji, które pozwolą utrzymywać niski wzrost zachorowań

W sytuacji, gdy pogoda się trochę poprawia, potrzebne będzie wprowadzenie restrykcji, które pozwolą nam nadal utrzymywać tę niską krzywą wzrostu zachorowań z powodu koronawirusa - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Koronawirus
śląskie
496
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Gowin, oceniając w radiowej Jedynce, poziom wzrostu zachorowań w Polsce na koronawirusa powiedział, że przed Polakami są "trzy rozstrzygające tygodnie". "Wydaje mi się, że w tym momencie już jest pora na podjęcie dalszych działań, dalszych restrykcji" - dodał.

Przypomniał, że w poniedziałek zbiera się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. "Będziemy na ten temat debatować" - zapowiedział wicepremier Gowin.

"W mojej ocenie, w sytuacji, gdy pogoda się trochę poprawia, coraz więcej osób wylega chociażby na bulwary Wisły w Krakowie, w Warszawie potrzebne będzie jednak wprowadzenie restrykcji, które pozwolą nam nadal utrzymywać tę niską krzywą wzrostu zachorowań" - powiedział szef resortu nauki.

Według danych Ministerstwa Zdrowia z poniedziałku rana obecnie jest 649 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. Siedem z zakażonych osób zmarło. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
496
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Katowicach

kiedy
2020-06-19 19:00
miejsce
Kościół Ewangelicko- Augsburski,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 17:00
miejsce
Pałac Młodzieży - sala teatralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-22 19:00
miejsce
Filharmonia Śląska, Katowice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-08 15:00
miejsce
Filharmonia Śląska, Katowice, ul....
wstęp biletowany